Air Jodan x Kaws – kolabo roku już na wiosnę?

Jeśli słyszymy „KAWS” automatycznie przypominają nam się kolaboracje z BAPE, które za każdym razem pozostawiały po sobie świetne wrażenie. Nie inaczej było także przy współpracy z Uniqlo, Nike czy Supreme, ale to wszystko odejdzie w zapomnienie wraz z nadejściem wiosny i pewnego dropu spod znaku „Jumpmana”.

Po ogromnej ilości plotek i pogłosek o nadchodzącej kolaboracji Kaws x Air Jordan, wreszcie można uznać tę nowinę za potwierdzoną. A bohaterem całego zamieszania zostanie jeden z najbardziej popularnych modeli Jordana –  4. Buty zostaną pokryte matowym szarym zamszem, który na tobexie zostanie wzbogacony o wzór dłoni jaki ujrzymy również pod przeźroczystą podeszwą. Sama podeszwa wykonana będzie z materiału glow, który w ciemnościach zapewni dodatkowe wrażenia wizualne. Zamszem zostanie również zastąpiona siateczka, którą z reguły w tym modelu można było dostrzec z boku cholewki.  Mówi się również o ewentualnym dodatku do pary butów, jaki ma stanowić figurka od zawsze z kojarzona z Brianem, a mianowicie „mysz” jego autorstwa lub też czapka typu 5 panel.

aj kaws 1

aj kaws 2

aj kaws4

aj kaws5

Data wypuszczenia butów nie jest jeszcze znana, tak jak i cena, która ma ponoć oscylować wokół 350-400$. To jednak nic, przy tym jakich wartości sięgać będą „czwórki” na rynku resellerskim.