adidas x Parley powracają z projektem ”Run For The Oceans”

Biorąc pod uwagę wzmacniającą się pozycję adidas, konkurencja między kluczowymi firmami sportowymi jest swoistym wyścigiem. Dzięki wielu inicjatywom, przekłada się to również na dobroczynne działania, które zdecydowanie mogą być kolejnym pozytywnym aspektem dla niemieckiej marki.

Współpraca z Parley rozpoczęła się w 2015 roku – dwa lata temu, udało się zrealizować założenia projektu i sprzedaży miliona par pozyskanych z recyklingu. Cel na ubiegły rok wyniósł 5 milionów, co również zakończyło się sukcesem. Plany na bieżące miesiące nabierają tempa albowiem adidas ma zamiar sprzedać dwukrotną ilość par. Tym samym, firmy chcą zebrać aż 1,5 miliona dolarów. O inicjatywie pisaliśmy niejednokrotnie, a obserwując ostatnie doniesienia, z miesiąca na miesiąc problem jest coraz to bardziej zauważalny. Poza wdrożeniem nowej kolekcji na bazie adidas Alphabounce i odzieży sportowej, pomóc może każdy z nas – nie płacąc ani złotówki. ”Run For The Oceans” jak sama nazwa wskazuje – polega na bieganiu. Za pośrednictwem aplikacji Runtastic Runner Tracker (dostępnej na urządzenia z systemem iOS oraz Android), za każdy kilometr odnotowany na platformie, zostanie przekazany 1$ na walkę z zanieczyszczeniami oceanów. Pomoc obejmuje edukację młodzieży i rodzin, które zamieszkują tereny dotknięte problemem narastających odpadów plastikowych. Akcja potrwa od 8 do 16 czerwca, a szczegóły znajdziecie tu.

Partnerstwo może mieć w zanadrzu znacznie więcej projektów obuwia, a to ze względu na działania adidas, które mają na celu całkowite wykluczenie poliestru z produktów do 2024 roku.