7 rzeczy, które musisz zrobić na Hip Hop Kempie

Festiwal z atmosferą, który odbywa się w Hradec Králové co roku w sierpniu, gdzie wybierają się Polacy, Holendrzy czy Niemcy… I nie tylko. Ludzie z całej Europy jadą na HHKemp, ponieważ kochają  wracać w to miejsce. Przygotowaliśmy listę must-do na Hip Hop Kemp, która uformowała się podczas poprzednich 14. edycji.

zdj1

1.Zjeść Langosza

Langosz to placek drożdżowy przesmarowany sosem np. czosnkowym, posypany startym serem. To typowy przysmak węgierski, który króluje w tej części Europy. W szeregu foodtrucków znajdziesz typowo regionalne specjały. Bigos też. Rozejrzyj się jeszcze za lokalnym browarem i rumem Bozkov.

2. Stanąć w kolejce pod prysznic

Nieodłącznym elementem festiwalu jest spanie pod namiotem i… czekanie na swoją kolej pod natrysk. W trakcie czasem i godzinnego oczekiwania możesz poznać nowych przyjaciół oraz wspólnie z nimi wypić kawę czy zjeść śniadanie. Fajnie, co?

zdj2


3. Wypad nad jeziorko

Stali bywalcy wiedzą, że krótkim spacerkiem mogą wybrać się nad jeziorko jakieś 5 minut od bramy festiwalowej. W dzień znajdziesz tam niejednego Kempowicza spragnionego chłodnego orzeźwienia. Zabierz ręcznik i nad wodę!

4. Zakupy w supermarkecie

Tesco i Kaufland to najbliższe sieciówki, w których zaopatrzysz się w potrzebny prowiant na czas imprezy. Jeśli jednak myślisz o zrobieniu grilla… Zaopatrz się w niego szybciej, bo nie będziesz jedynym, który wpadnie na taki pomysł.

zdj3

5. Przejechać się wesołym autobusem

Połączeniem między terenem lotniska, na którym się bawisz a centrum miasta jest autobus. W nim ponownie masz okazję spotkać nowych przyjaciół, ale także dotrzesz do sklepu czy na starówkę. Warto ją odwiedzić rankiem na początku festiwalu, aby poznać miasto królowej.

6. Skorzystać z festiwalowych atrakcji

Organizatorzy co roku przygotowują szereg aktywności jak: skimboard, beerpong czy wodna zjeżdżalnia Slip’n’slide. Podczas niektórych  z nich można wygrać bilety na przyszłoroczną edycję. Bitwa w czekoladzie jest jedną z nich, a o jej czasie i miejscu dowiesz się podczas festiwalu. Freestylowa bitwa o Kemp także jest klasykiem dla polskiej społeczności, która co roku wypełnia cały sektor sprzedażowy podczas słownych zmagań. Turniej streetball, mini rampy zawody taneczne to opcje dla aktywnych fizycznie. 

7. Dobrze się bawić

Oto główny cel. Spanie pod namiotami, picie zimnego browarka do grilla na śniadanko i wspólne zabawy podczas koncertów w hangarze czy na świeżym powietrzu. Hip Hop Kemp nie bez przyczyny nazywany jest festiwalem z atmosferą, ponieważ kiedy pojedziesz raz… Zawsze wracasz dla tego klimatu w Czechach.

zdj5

Nasza lista must-do jest przedsmakiem tego co wydarzy się na 15. edycji już 17-19 sierpnia! Dostaniesz się na nią Kempobusem organizowanym z 12 miast w Polsce, w których są organizowane Before Party przed HHK, by przekonać Cię, że warto jechać!

Do zobaczenia w Hradec Králové!
#dawajnakemp

zdj6 zdj8 zdj9 zdj10 zdj11 zdj12