5 raperów, którzy mają na swoim koncie zabójstwo

Gdybyśmy mieli pisać podobny tekst o polskich raperach, na szczęście nie starczyłoby nam materiałów. W Stanach wygląda to nieco inaczej, dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was krótkie zestawienie raperów, którzy odpowiadali przed sądem za morderstwa.

1. Gucci Mane

Gucci Mane został aresztowany prawie tyle samo razy, ile wydał mixtapów. Zatrzymywany był za posiadanie narkotyków, za jazdę po nieprawidłowej stronie drogi… Największe problemy z prawem miał jednak w 2005 roku. Grupa mężczyzn wtargnęła do rezydencji jego przyjaciela w Decatur. Jak twierdzą świadkowie, doszło do bójki, która następnie zamieniła się w strzelaninę, w wyniku której zmarł Clark – raper z Macon. Dziewięć dni później Mane sam zgłosił się na policję i tam został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Ostatecznie raper został uniewinniony z powodu braku wystarczającej ilości dowodów. Ponadto naoczny świadek potwierdził, że Gucci działał w samoobronie.

2. Cassidy 

Cassidy został uznany winnym nieumyślnego zabójstwa 22-letniego mężczyzny w trakcie strzelaniny 15 kwietnia 2005 roku. Według ustaleń policji, Cassidy i dwóch jego znajomych otworzyli ogień do trzech mężczyzn, z których jeden zmarł na miejscu. Poszkodowani twierdzili, że strzelanina wybuchła, gdy przybyli do rapera celem pogodzenia się. Ostatecznie Cassidy został osądzony za dostarczenie broni i amunicji, od której zginęła ofiara oraz nieumyślne spowodowanie śmierci, natomiast oczyszczony został z zarzutu morderstwa.

3. Cool C

Raper z Filadelfii znany z hitu lat 90-tych „Life in The Getto” był wschodzącą gwiazdą swojego miasta w 1996 roku. Wziął jednak udział w napadzie na bank, podczas którego zastrzelił oficera policji. Już dwa dni później został skazany za morderstwo pierwszego stopnia na karę śmierci poprzez śmiertelny zastrzyk. Do tej pory udało mu się jednak uniknąć najwyższej kary i nadal pozostaje w więzieniu.

4. J-Dee

Na początku lat 90-tych Ice Cube miał spory wpływ na sukces Da Lench Mob, do którego należeli J-Dee, Shorty, T-Bone i Maulkie. Pojawili się bowiem na pierwszej płycie Ice Cube’a – AmeriKKKa’s Most Wanted. Ich czas nie trwał jednak zbyt długo. W 1993 J-Dee zabił współlokatora swojej dziewczyny podczas bójki. Mimo próby zastąpienia go, Da Lench Mob zakończyli działalność w 1994 roku po wypuszczeniu drugiego album, Planet of the Apes.

5. C-Murder

Pochodzący z Nowego Orleanu C-Murder, brat Mastera P poczynał sobie całkiem nieźle, o czym świadczyć może między innymi współpraca ze Snoop Doggiem. Niestety, niedługo później postanowił udowodnić, skąd wzięła się jego ksywa. Z zimną krwią zastrzelił w 2002 roku 16-letniego Steve’a Thomasa w klubie nocnym w Luizjanie. Mimo że próbował dowieść swojej niewinności, C-Murder został skazany na dożywocie bez możliwości starania się o zwolnienie warunkowe.